Infoservis |11. Január 2012 14:52

Korčuľovať sa dá už aj na Štrbskom Plese

Tatranskej Lomnici sa môžu turisti spustiť aj na bobovej dráhe. Tá je dlhá viac ako 480 metrov a prevýšenie je takmer 400 metrov. Jej maximálna kapacita je 360 osôb za hodinu. V Tatranskej Lomnici ju sprevádzkovali v auguste 2004.

“Vo Vysokých Tatrách je k dispozícii klzisko v Tatranskej Lomnici pri Teniscentre a korčuľovať sa dá už aj na  Štrbskom Plese na tenisových kurtoch v blízkosti jazera,“ priblížila možnosti korčuľovania vo Vysokých Tatrách výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.  Spomínané klziská môžu turisti i domáci využívať zdarma. K dispozícii sú aj menšie klziská v jednotlivých mestských častiach.

V prevádzke je aj sánkarská dráha z Hrebienka do Starého Smokovca, ľudia ju môžu navštíviť počas dňa a trikrát do týždňa aj večer,“ doplnila Maťašovská. Dráha je denne upravovaná v dĺžke 2,6 kilometra a k dispozícii je 150 sánok na požičanie.  „Turisti si môžu zakúpiť aj špeciálny kombinovaný lístok, ktorý zahŕňa lanovku a zapožičanie sánok. Klient sa teda hore vyvezie pozemnou lanovkou a dole sa spustí na sánkach,“ vysvetľuje Maťašovská.

Nočná sánkovačka Hrebienok

Okrem korčuľovania a sánkovania sa dá v Tatrách aj bežkovať. K dispozícii je bežecká trať na Štrbskom Plese, ktorá má 13,5 kilometra. V Belianskych Tatrách môžu nadšenci bežeckého lyžovania využívať trojkilometrový okruh v stredisku Ždiar – Strednica. V Pieninách je k dispozícii 8,7 kilometra dlhý okruh Litmanová.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár


*