Podujatia, Tip týždňa, Výstava |18. Január 2012 13:38

Na veľtrhu Slovakiatour bude zastúpených 21 krajín

V areáli bratislavskej Incheby vrcholia prípravy na cestovateľský veľtrh ITF Slovakiatour, ktorý sa začne vo štvrtok 19. januára a potrvá do nedele 22. januára. Na tohtoročný veľtrh sa prihlásilo vyše 400 vystavovateľov z 21 krajín okrem iných z Brazílie, Jamajky, Izraela, Namíbie, ale aj z tradičných u Slovákov obľúbených destinácií, akými sú napríklad Egypt, Chorvátsko, Grécko a ďalšie.

Medzi vystavovateľmi sú cestovné kancelárie s ponukou first moment dovoleniek, zahraničné zastúpenia krajín, ktoré ochotne podajú praktické turistické informácie. Za zahraničím v ničom nezaostáva ani Slovensko. Na veľtrhu sa predstavia všetky kraje. Titul partnera podujatia má tento rok Prešovský samosprávny kraj. K poznávaniu nových krajín neodmysliteľne patrí aj ochutnávanie miestnych špecialít.

Čestným hosťom veľtrhu je Česká republika, ktorá predvedie svoje najvýznamnejšie pamiatky, ale aj tradičné remeslá a pozve na ochutnávku pív. Poľsko chce prezentovať odkaz, že má pre našincov aj iné lákadlá než len výhodné nákupy na povestných trhoch. Jednotlivé poľské regióny poukážu na svoje turistické miesta a legendárne gurmánske pochúťky.

V expozícii Slovenska sa o cestovateľské zážitky podelí bývalý prezident a vášnivý cestovateľ Rudolf Schuster, ktorý v posledných rokoch navštívil niekoľko pre turistov netradičných miest. Jedným z najatraktívnejších sprievodných podujatí veľtrhu je víkendový festival Camera Slovakia plný fotografií, filmov a rozprávaní o najzaujímavejších expedíciách minulého roka.

Súbežne s veľtrhom ITF Slovakiatour sa konajú špecializované výstavy WellnessFitness a Poľovníctvo a oddych. V rámci výstavy poľovníctva sa vo výstavných expozíciách objavia potreby pre poľovníkov a vyznávačov trávenia voľného času v prírode. Súčasťou sprievodného programu sú ukážky sokoliarskeho výcviku a prezentácia rôznych poľovníckych tradícií. TASR informovala Martina Sekulová, hovorkyňa spoločnosti Incheba.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár


*