Cyklistický 1. zimný MTB maratón Bratislava

Počas nasledujúceho víkendu bude  v Bratislavskom lesoparku rušno. Spôsobí to cyklistický 1. Zimný MTB maratón na Slovensku v kombinácii s behom. Registrovaných je približne 700 športovcov, ďalší sa ešte môžu prihlásiť v deň pretekov do 10.30 h. Organizátori pozývajú aj množstvo fanúšikov týchto športov i priaznivcov pobytu v prírode. Návštevníci budú môcť parkovať na prvých dvoch záchytných parkoviskách pri Partizánskej lúke a dopravu bude koordinovať Mestská polícia.

      “Vďaka magistrátu Bratislavy z tohto parkovacieho miesta bude smerom k našej lúke Snežienka za Rotundou premávať v pravidelných intervaloch vyhliadkový autobus Prešporáčik,” povedal pre TASR Pavol Grujbar z organizátorského občianskeho združenia (o.z.) Maratón. Podľa neho každú polhodinu bude z Patrónky premávať posilnená autobusová linka MHD č. 43 a v sobotu bude vybavená veľkokapacitným prívesom na prevoz bicyklov.

Zimný MTB maratón a beh
V sobotu o 11. hodine sa uskutoční štart horských cyklistov, ktorí budú súťažiť na 29 km trati so 650 m prevýšením. Trasa z lúky Snežienka povedie oblasťou Malých Karpát cez Kačín, Kolibu, Biely Kríž, Košariská, Pajštún okolo Marianky a späť na Železnú Studienku.

Nedeľa je vyhradená pre bežcov. Tí tiež v rovnakom čase vyštartujú na 9,7 km cestný okruh so 160 m prevýšením. Niektorí pretekári budú súťažiť aj v kombinácii  pretekov a na horskom bicykli a behu. Okrem hodnotných cien pre najlepších pretekárov je veľká šanca vyhrať niečo hodnotné aj v tombole.
“K priaznivej atmosfére prispeje veľkokapacitný vyhrievací stan pre 1500 ľudí s kútikom pre deti. Vyhodnotenie v kombinácii bude podľa vzorca na internete,” spresnil predseda o. z. Juraj Jánošík.

Beh a cyklistika ovládnu Partizánsku Lúku v chlade a zime aj vďaka podpore samosprávy. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo s primátorom Bratislavy Milanom Ftáčnikom. Podujatie sa organizuje aj s podporou starostu mestskej časti Nové Mesto Rudolfa Kusého.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár


*