Podujatia, Pozvánka, Výstava |11. Máj 2012 11:10

Noc múzeí a galérií v Bratislave

Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí bude už po siedmy raz, pre vás pripravená jedinečná možnosť navštíviť expozície a výstavy bratislavských múzeí a galérií. Opäť s bohatým sprievodným programom pre malých aj veľkých.

Stačí raz zaplatiť

Počas podujatia bude platiť do múzeí / galérií opäť jednotné, zvýhodnené vstupné, ktoré zaplatíte v prvom navštívenom múzeu či galérii a do ostatných už máte vstup zdarma. K vstupenke dostanete aj program podujatia. Vstupné bude 1,50 € na osobu – za túto sumu môžete navštíviť viac ako 50 múzeí a galérií v našom hlavnom meste. Prvou návštevou vami vybraného múzea / galérie podporíte tú inštitúciu, ktorá vám je sympatická. Máte tak možnosť určiť si sami, ktorému múzeu / galérii poputuje príspevok z vášho vstupného.

Špeciálna doprava počas podujatia

Partnerom Noci múzeí a galérií 2012 je Dopravný podnik Bratislava,ktorý umožnil bezplatné cestovanie všetkými linkami MHD po celej Bratislave od 19-stej hodiny do polnoci, so vstupenkou na Noc múzeí a galérií. Všetky múzeá po celej Bratislave si tak môžete vychutnať bez výdavkov na prepravu.

Spoločnosť Blue Danubue Tours zabezpečila svoje historické vláčiky, ktoré budú označené logom Noci múzeí a galérií a budú bezplatne každú celú hodinu (od 10tej do 23tej) premávať po trase: SNM Vajanského nábrežie – SNG Rázusovo nábrežie – SNM Žižkova ulica – SNM Historické múzeum Hrad.

Bratislavská vodárenská spoločnosť dáva do prevádzky Historický autobus, ktorý bude premávať od 13.00 do 19.00 hod v hodinových intervaloch od budovy SNM na Vajanského nábreží k Vodárenskému múzeu, na ostrov Sihoť a späť. Prvý odchod bude od budovy SNM o 13.00 hod.

Výstavu si môžete pozrieť aj v Auto Fore Volkswagen Slovakia, ktorý pripravili dva autobusy. V pravidelných hodinových intervaloch (so štartom o 8:15 pri budove SNM a VW SK) budú premávať len na trase SNM (Vajanského nábrežie 2) smer Volkswagen Slovakia a späť. Posledný autobus od SNM smer VW SK pôjde o 14:15 hod. Posledná jazda z Volkswagen Slovakia v smere do SNM je o 17:00 hod.
Autobus bude označený logom Volkswagen Slovakia.

Pozývame vás stráviť nevšedný deň, večer a noc… v Bratislave.

Pridaj komentár


*