Pozvánka |7. Jún 2012 6:15

Dni mesta Martin

Už je to 15 rokov, čo mesto Martin ponúka svojim obyvateľom tanec, hudbu, ale najmä veľa zábavy prostredníctvom najväčšieho mestského podujatia – Dni mesta Martin. Príďte sa aj vy zabaviť 15. až 17. júna na námestie v Martine.

Tohtoročné Dni mesta Martin sa budú niesť v znamení osláv viacerých výročí. Okrem toho, že samotné podujatie oslavuje v tomto roku 15 rokov, rovnako stará je aj partnerská zmluva mesta Martin s poľským mestom Kalisz a o päť rokov dlhšie pôsobenie na pôde mesta Martin oslavuje aj Mestská polícia.

Súčasťou Dní mesta sú už tradične aj delegácie partnerských Martin, podujatie, zábava, festivalmiest. Tie si každoročne okrem zábavy užijú aj pracovnú časť programu pobytu v našom meste, počas ktorého si vymieňajú s pracovníkmi mesta cenné skúsenosti vo viacerých oblastiach fungovania samosprávy. Tohto roku prídu do Martina delegácie zo srbského Báčskeho Petrovca, maďarského Békéscsaba, nemeckej Gothy, holandského Hoogeveenu, českého Jičínu, poľského Kalisza a ruského mesta Železnodorožnyj.

Program pre Martinčanov bude pestrý. Zaujímavosťou bude pokus o zápis do knihy rekordov vypustením do vzduchu čo najviac balónikov. Výťažok z predaja balónikov pôjde na pomoc sociálne slabým rodinám.

Blší trh na nádvorí Turčianskej knižnice možno ocenia najmä mamičky, ktoré takto môžu prísť k rôznym veciam a naopak zbaviť sa takých, ktoré už nepotrebujú.
V nedeľu o 19.h program zakončí Organový koncert popredného interpreta Martina Baka v Rímskokatolíckom kostole sv. Martina, kde budú mať návštevníci jedinečnú možnosť vypočuť si novo inštalovaný organ. Kompletný program nájdete na stránkach mesta Martin.

Pridaj komentár


*