Infoservis |8. Jún 2012 8:16

Budú musieť cestovky zverejňovať plnú sumu zájazdov?

Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nevzdávajú svoj boj za zverejňovanie kompletných cien zájazdov. Do parlamentu opäť predložili novelu zákona o reklame, ktorou chcú cestovné kancelárie prinútiť, aby v propagačných materiáloch uvádzali konečnú cenu zájazdu vrátane všetkých poplatkov, ktorú spotrebiteľ pri kúpe bude musieť zaplatiť.

“V praxi často dochádzalo k situáciám, že spotrebiteľ bol reklamou uvedený do omylu, resp. cena uvádzaná v reklame vzbudzovala dojem, že je nižšia ako bola následná konečná cena, ktorú mal spotrebiteľ za zájazd a s ním súvisiace služby poskytované predávajúcim uhradiť,” vysvetľujú svoj zámer predkladatelia Igor Matovič, Erika Jurinová, Jozef Viskupič a Martin Fecko. S rovnakou iniciatívou prišli členovia OĽaNO už v minulom volebnom období.

Táto novela bola ale niekoľkokrát presunutá a napokon ju plénum neschválilo. Aktuálnej letnej dovolenkovej sezóny sa už návrh nedotkne, keďže jej účinnosť autori stanovili na 1. januára 2013. Novelou sa bude parlament zaoberať na tretej schôdzi, jej začiatok je naplánovaný na 19. júna. Návrh sa preto aktuálnej letnej dovolenkovej sezóny nedotkne.

 

Zdroj: SITA

Pridaj komentár


*