Koláče, Svetové recepty |13. September 2012 8:53

Recept na orechový ovsený koláč

Pripravte si jednoduchý recept na chutný orechový koláč pre celú rodinu, ktorý zvládnete za pár minút. Postačí vám zopár ingrediencí, štipka kreativity a vzápätí pocítite zdravú lahôdku na jazyku.

Prísady

4 lyžice ovsených vločiek, 1 lyžička masla, 1 lyžica jemného cukru do vločiek, 3 vajcia, 120g jemného cukru, 3 lyžice vriacej vody, 70g polohrubej múky, polievkovej lyžičky prášok do pečenia, nastrúhaná čokoláda na posypanie, krém: 100g masla, 2 lyžice pr.cukru, 1 vanilkový cukor, 4 lyžice nutely

Postup

Ovsené vločky s cukrom opražíme na masle do “zlatista” a rozmixujeme. Žĺtky s polovičnou dávkou cukru a s vodou našľaháme do peny. Z bielkov ušľaháme tuhý sneh, do ktorého pridáme druhú polku cukru. Vmiešame vločky, múku zmiešanú s práškom do pečiva a spolu zľahka premiešame. Cesto rozotrieme do vymastenej a hrubou múkou vysypanej tortovej formy a upečieme.

Vychladnutý korpus rozrežeme a naplníme krémom, vrch torty potrieme krémom a posypeme nastrúhanou čokoládou. Krém: zmaknuté maslo vyšľaháme s cukrom a vanilkovým cukrom. Prídáme horkú čokoládu a chutný krém do orechového koláča. A orechový koláčik je hotový.

Pridaj komentár


*