Lyžovačka, Rakúsko, Šport, Zahraničie |19. September 2012 20:42

Hľadáte najlepšiu lyžovačku?

Fantastické lyžiarske strediská, najdlhšie zjazdovky a krásne výhľady, to je Rakúsko. Svetová lyžiarska veľmoc za našimi hranicami ponúka tie najlepšie podmienky pre lyžovanie, svahy aj klimatické pomery.

V susednom Rakúsku je predsa lyžovanie národným športom, domáci uznávajú a fandia svojim športovcom, ktorí sa v medzinárodnom rebríčku hrdia najlepšími výsledkami. Niet divu, veď moderné techniky alpského lyžovania majú pôvod práve v Rakúsku. Asi žiadnemu fanúškovi lyžovačky netreba zvlášť predstavovať take známe lyžiarske strediská ako Zillertal s ľadovcom Hintertux, Sölden, či svetoznámu zjazdovku Hahnenkamm v Kitzbühel. Lyže, snowboard i bežky sa zídu v Rakúsku skrátka po celý rok!

Lyžovanie v lyžiarskych strediskách - Rakúsko

zdroj: www.snowtrex.sk

Iba na skok k susedom

Dôvodov prečo vyraziť na lyžovačku za blízke hranice je hneď niekoľko. Nielenže je Rakúsko zo Slovenska ľahko dostupné, určite aj preto je čoraz viac navštevované na krátkodobé alebo dlhšie lyžiarske dovolenky, ale ponúka kvalitnú lyžovačku za porovnateľné ceny. Dostanete však neporovnateľne viac za rovnakú cenu, ako na domácej pôde. Ani táto smutná realita neprispieva k zlepšeniu služieb a stavu svahov u nás, preto si Slováci často radšej doprajú perfektné lyžovanie u pedantných Rakúšanov.

Vycestovať do lyžiarských stredísk v Rakúsku môžete individuálou dopravou za asistencie cestovnej agentúry, prípadne sa môžete plne zveriť do rúk cestovky alebo si ľahko a prehľadne nájdite všetky potrebné informácie na internete a nič vás neprekvapí.

Lyžiarske stredisko Zilertal Arena

zdroj: www.snowtrex.sk

Čo ponúka Rakúsko?

Rakúske hory sú dnes popretkávané viac ako 3 500 lanovkami, 22 000 kilometrami zjazdových tratí, doplnené o osem ľadovcových areálov, kde môžete svoju vášeň – či už lyžovanie, snowboarding alebo mnohé iné aktivity, odvodené od lyžovania, rozvíjať a vychutnávať po celý rok. Lyžovanie v lyžiarskych strediskách v Rakúsku je dnes prístupné pre každého. Vyberte si z bohatej ponuky lyžiarskych stredísk.

Pridaj komentár


*