Česká republika, Mestá, PR článok, Zahraničie |17. Október 2012 20:14

Umenie je jazyk, ktorý nás spája

V duchu tohto príslovia môžete zažiť pobyt v jedinečnom hoteli v Brne. Umenie je pole, ktoré poskytuje vzájomné prijatie nápadov a emócií. Tento motív zanechalo v priestoroch hotela viac ako 30 umelcov, ktorých diela si môžu návštevníci plne vychutnávať. Vdychovať atmosféru Art Hotela Europa a vnímať jednotlivé diela ostáva však stále individuálnou záležitosťou. Umelci tu zanechali odkaz, ktorý môže mať pre každého hosťa iný význam.

Lokalita s nádychom minulosti

Pomerne mladý hotel sídli v srdci mesta, v krásnej secesnej budove. Štvorposchodová stavba ponúka však viac, ako môže naznačiť fasáda zvonku. Akonáhle vkročíte dnu, zaváňa to umeleckou dušou. Ocitnete sa bezprostredne zoči voči vycibrenému prostrediu, ktoré vás prenesie do inej sféry. Nemusíte byť umelecká duša ani vyznávač umenia na to, aby vás zaujala originálnosť dizajnu Art Hotela Europa. Univerzálne spojenie materiálov a mix štýlov vám ponúkne skutočný zážitok.

Art Hotel Europa, umelecká rezidencia na dosah

Ak vás najbližšie prilákajú do Brna pracovné alebo iné záväzky, nechajte sa inšpirovať éterickým prostredím Art Hotela Europa. Koncept spojenia umenia s hotelovými službami vzkresol v roku 2010. A treba povedať, že zámer sa tvorcom vydaril. S nápadom prišla dcéra majiteľa objektu aj s priateľmi. Na začiatku to boli nápady, nejasné idey, ktoré sa postupne konkretizovali. Od zrodu umeleckej rezidencie bol už potom len krôčik. Nasledovalo presviedčanie nielen spoločníkov hotela, ale aj všetkých zainteresovaných, vrátane umelcov, vydavateľov a kultúrných inštitúcií, ktoré sa stali partnermi projektu. Po ich odobrení mohol byť projekt „Art Hotel Europa“ oficiálne zahájený.

Zobrazenie pohostinnosti

Želaním talianskeho podnikateľa bolo vtiahnuť do projektu najmä českých umelcov, pokiaľ možno v takom množstve ako talianskych, prípadne iných umelcov. Ústrednou témou tvorby umeleckých diel šitých na mieru sa stala téma pohostinnosti. Okrem toho, že je spätá s hotelovým službami, vyjadruje aj hlbší význam. Pohostinnosť v celom jej kontexte je pre bytie človeka veľmi dôležitá. A to od prvého momentu narodenia, keď jedinec potrebuje byť prijatý, najprv rodičmi a neskôr okolím.
Hotel je miestom, kde sa stretáva medzinárodná kultúra a to čo nás spája, je univerzálny klúč v podobne angličtiny. Ani ten však nedokáže dokonale prekonať bariéry. Umenie nepotrebuje žiadne slová, je rečou všetkých a nikoho.

Originalne umelecke dielo na chodbe hotela

Pohostinnosť v reálnej podobe

Na margo tohto hotela je takisto potrebné povedať, že ponúka veľmi príjemný servis a milý personál. Komfortné a štýlovo zariadené izby s pripojením na internet, klimatizáciou, satelitnou TV, minibarom a telefónom sú štandardom. Perličkou sú chutné a bohaté raňajky, aké sa len tak nevidia. Hotel ponúka skvelé možnosti pre business klientelu i pre turistov, ktorí sa vydajú za krásami mesta. Prečo nespojiť príjemné s užitočným a vo voľných chvíľach si nedopriať relax v opojení umenia v historickom centre mesta?

Prečo navštíviť Brno

Brno – Na križovatke severa s juhom. Aj tak sa niekedy zvyklo označovať druhé najväčšie mesto našich susedov. Obchodný bod v strednej časti Európy bol miestom, kde sa stretalo mnoho obchodníkov. Dnes je metropolou Moravy a mestom, ktoré láka za obchodom i za štúdiom. Historické Brno, má svoje jedinečné čaro a prijme vás vrelo, nielen vďaka mladému osadenstvu, ktoré len potvrdzuje, že mesto je vyhľadávanou lokalitou pre vzdelávanie. Nezíva preto prazdnotou ani v noci, naopak prekypuje životom a spája mnoho kultúr. Internacionalita z Brna priam vyžaruje. V uličkách stretnete okrem početného množstva študentov i business klientelu a turistov.

Prítomnosť výstavného komplexu láka každoročne mnohých obchodníkov, záujemcov a turistov do brán mesta. Ak sa rozhodnete vydať do Brna, vedzte, že ponúka aj zaujímavosti mimo centra. Takými sú napríklad ZOO, botanická záhrada, zelené parky alebo pre fanúšikov motorizmu Masarykov okruh, kde sa uskutočňujú majstrovstvá sveta motocyklov a Grand Prix ČR.

Viac informácii o hoteli nájdete na www.hoteleuropa.cz

Značky:, ,

Pridaj komentár


*