Víkend svetového jazzu za dverami!

Fanúšikov jazzových melódií poteší tento rok excelentá zostava. Už 38. ročník sa bude niesť v znamení skutočných svetových hviezd. Každý deň zaujme pódium nejedna jazzová lahôdka. V posledný októbrový víkend to bude v Inchebe vrieť!

Americká diva Dianne Reeves

Skvelej hudby a špičkových hudobníkov bude tento rok na džezákoch požehnane. Hneď v piatok sa môžete tešiť na taliansku megastar menom Mario Biondi. Najväčšia souljazzová hviezda súčasnosti disponuje okrem hlbokého a zmyselného hlasu aj sicílskym temperamentom. Talianska spevácka star u nás pokračuje v šnúre vypredaných koncertov. Po koncerte v Bratislave končí turné dvanástimi vystúpeniami v Londýne, v legendárnom jazzovom klube u Ronnieho Scotta, kde šnúra začínala.

Nepochybným ťahákom sobotného večera v ženskom prevedení bude americká džezová diva Diana Reeves. Jej hlas môžete poznať aj zo soundtracku k filmu Georgea Clooneyho Dobrú noc a veľa šťastia, v ktorom si takisto zahrala úlohu jazzovej speváčky.

Megatalentovaný nemecký trúbkar

Vystrieda ju ešte väčšia hviezda, geniálny trúbkar Till Brönner. Jeden z najznámejších svetových džezových interpretov na scéne, rozdával šarm aj v porote hudobnej súťaže X Factor. Megatalentovaný hudobník s nemeckými koreňmi je uznávaným džezovým trúbkarom, ktorý vypredáva koncertné sály, všade, kde sa zjaví. Prečo, si zodpoviete ihneď, ako budete mať šancu tohto fešáka uzrieť. Spolupracoval s hviezdami ako Chaka Khan, Tony Bennet, Annie Lennox, Nena, Carla Bruni či Al Di Meola.

Legendárna formácia ukončí jazzové dni

Na záver to v nedeľu roztancuje legendárna funková bomba Kool & The Gang! K tejto energickej jazzfunkovej formácii snáď netreba nič dodávať. Kapela, ktorú uznávajú azda všetky generácie zanôti Celebration, Get Down On It, Cherish, Fresh alebo Emergency.

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2012 su tu už od 26. do 28. októbra v bratislavskej Inchebe. Permanentky na celý festival, ale aj jednodňové vstupenky sú v predaji prostredníctvom Ticketportalu a Tiposticketu. Rýchlo sa vypredávajú, tak neváhajte!

Viac informácií nájdete na www.bjd.sk

Pridaj komentár


*