Gastro, Polievky, Svetové recepty |1. November 2012 18:29

Delikátna krémová hubová polievka na uzimené večery

Ak ste sa rozhodli vydať na putulky lesom a cestou ste zavadili aj o nejaký ten hubový úlovok, hor sa do varenia! Po dni strávenom na čerstvom vzduchu a aktívnom pohybe padne vhod polievka, čo zahreje zmysly a nasýti chuťové bunky. A tou je jednoznačne práve hubová polievka!

Ingrediencie

550 g húb, aj na dozdobenie
110 g masla
1 malá cibuľa
40 g múky
800 ml vody
1 kocka kuracieho bujónu alebo vlastného kuracieho vývaru
1 lyžička soli
¼ lyžičky čierneho korenia
250 ml smotany alebo mlieka (môžete použiť smotanu na varenie alebo šlahačkovú smotanu:)

Postup

Huby zbavte nožičiek a klobúky nakrájajte na tenké plátky. Na väčšej panvici nechajte rozpustiť maslo a pridajte najprv cibuľu, potom nakrájané huby. Restujte, kým huby nezmäknú. Ak chcete huby aj na dozdobenie polievky, vyberte si časť z nich extra. Do zvyšku vmiešajte múku a za stáleho miešania opekajte asi 1 minútu. Ak nemáte vlastný kurací vývar, nevadí. Pridávajte postupne vodu s bujónom až do zhustnutia. Na záver rozmixujte ponorným mixérom (alebo v obyčajnom mixéri). Pre chuť osoľte, okoreňte a pridajte podľa chuti smotanu alebo mlieko. A chutná hubová polievka je na svete! Dobru chuť.

Tip na záver

Vyskúšajte rôzne druhy húb na dosiahnutie rozmanitej a zaujímavej chuti. Ak nepotrebujete zbytočné kilá pred príchodom zimy, vyskúšajte light verziu tohto receptu. Lýši sa iba v malom detaile – na prípravu použite iba polovicu z hmotnosti masla a smotanu nahraďte mliekom. Chuť by mala ostať aj napriek tomuto vylepšeniu stále lahodná.

Pridaj komentár


*