Festivaly, História a kultúra |6. November 2012 17:12

Jazzáky sa tento rok zaskveli mladými hviezdami!

Bratislavsk jazzové dni SLSP 2012 priniesli zvučné mená. Nesklamal charizmatický Mario Biondi ani americká diva Diana Reeves. Publikum však prekvapili mladšie ročníky s neprehliadnuteľným hudobným talentom, ktoré si potlesk a uznanie zaslúžili.

Charizmatický Biondi to v piatok roztancoval

Megastar večera bol suverénnym pánom pódia. Sebavedomý talent s hlasom pripomínajúceho Barryho Whitea sršal temperamentom a nešetril pohybmi. Atmosféra na konci koncertu vyburácala k tancu všetkých prítomných. Záverečná pieseň This is what you are sa v hudobníkovom prevedení skrátka nedala odignorovať v sede. Zdvihla zo stoličiek každého a spolu s Biondim sa vlnilo aj publikum.

Grace Kelly Quartet

Iba dvadsaťročná, tak talentovaná a na javisku ako doma! Grace Kelly rozdávala energiu po celom pódiu, až do obecenstva. Sršala z nej snáď zo všetkých strán. Svoj neuveriteľný hudobný talent predviedla v bratislavskej Inchebe k dokonalosti. Jej interpretácie, či už ako speváčka alebo fenomenálna saxofonistka, boli skromne povedané, očarujúce. Divákom neostalo nič iné, iba nadšene vzdať tejto umelkyni hold.

Mladučká hudobníčka potvrdila, že javisko je jej druhým domovom a to čo robí, miluje. Jej hlas a jedinečné zručnosti so saxofónom gradovali s každou piesnou. Počúvať tento výnimočný talent bolo radosťou. Grace Kelly dokáže zo seba vydať všetky emócie.

Prekvapenie z Turecka

Elif Çağlar predviedla svoj nadherný hlas, ktorý kombinovala okrem jazzu aj do iných štýlov. Soul, R&B, pop, reggae, world music ani drum&base či rap jej nie sú cudzie. Talentovaná umelkyňa mala pre publikum prichystanú aj jednu pieseň v rodnom jazyku.

Pridaj komentár


*