Budapešť, Festivaly, Rakúsko, Zaujímavosti |18. November 2012 15:19

Kam sa vybrať na vianočné trhy

Dátum v kalendári sa nezadržitelne blíži k najväčším sviatkom v roku. Ešte predtým, ako však nadídu sa oplatí vychutnať si atmosféru, zastaviť sa na chvíľu a užiť si predvianočné obdobie na zaujímavých miestach s vašimi blízkymi. Prinášame niekoľko tipov, ktoré by vás mohli – okrem domoviny – nadchnúť:

Budapeštianske Vianočné trhy od 16. 11. do 31. 12. 2012

Ak máte chuť na pekný výlet alebo víkend, tak rozhodne navštívte Budapešť. Už tradične sa budú na budapeštianskom Vörösmartyho námestí konať vianočné trhy. Na jednom z najkrajších námestí v meste vládne príjemná atmosféra a môžete tu nájsť krásne umelecké výrobky a užiť si zaujímavý program s bohatými sprievodnými akciami.

Čaro adventu pred Viedenskou radnicou od 17.11. do 24.12.2012

Na skok k susedom sa oplatí ísť nielen kvôli shoppingu, ale aj krásnym trhom. Ak ste premeškali veľkolepé otvorenie na čele s hudobnými vystúpeniami a tradičným osvetlením vianočného stromčeka, nič to. Máte dostatok času vynahradiť si čarovnú atmosféru na trhoch. Vianočný trh pred radnicou je tu do 24.12. 2012.

Vianočný trh pri hradbách v parku Türkenschanzpark od 17.11. do 24.12.2012

Aj na tomto mieste vo Viedni si môžete užiť predvianočnú atmosféru, ako sa patrí. Stánky vám budú spríjemnovať atmosféru takisto až do Vianoc. Zoženiete tu zaujimavé doplnky, tipy na darčeky, home made figúrky, ozdoby a v neposlednom rade kulinárske lahôdky, typické pre toto obdobie.

Zima v múzeách Museumsquartier od 8.11. do 23. 12. 2012

Ak ste sa už vybrali do hlavného mesta našich susedov, okrem trhov sa stavte aj v niektorom z múzeí, ktoré si pre vás takisto pripravili zaujímavý program výstav a workshopov v zimnom období.

Pridaj komentár


*