Tip týždňa, Výstava |22. November 2012 18:19

Za zážitkami a umením

Čoraz chladnejšie počasie odrádza od outdoorových aktivít. To však nie je dôvod, aby ste ostali uväznení za múrmi vášho domova. Prevetrajte si hlavu a neseďte doma na zadku. Nápadov, ako stráviť voľný čas je množstvo, treba iba chcieť.

Ak radi spoznávate nové veci a nezavrhujete ani umenie, máme pre vás tip. Navštívte napríklad múzeum moderného umenia Danubiana. Získa si vás nielen vďaka zaujímavým výstavám, krásnemu prostrediu, ale radi zapadnete po umeleckom zážitku do útulnej art kaviarničky s výhľadom na Dunaj na kávičku, čaj a koláčik. Umelecké diela takisto treba vstrebať.

Nielen obyvateľom hlavného mesta je blízke toto miesto. I keď sa nachádza iba pár kilometrov od hlavného mesta – v Čuňove, poloha láka aj susedov z Rakúska a Maďarska. Nezvyčajné umiestnenie na cípe poloostrova, v strede mohutného toku Dunaja, umožňuje v kombinácii s architektúrou vyniknúť expozíciám v interéri, ale aj exteriéri.

Jedno z najmladších európskych múzeí moderného umenia oslávilo 12 rokov existencie a teší sa narastajúcej popularite. Danubiana sa nevolá náhodou, keďže Dunaj mu prepožičal okrem polohy aj svoje meno. Gáleria je výsledkom nadšenia a iniciatívy slovenského galeristu Dr. Vincenta Polakoviča a finančných prostriedkov holandského zberateľa a podporovateľa umenia Gerarda H. Meulensteena.

Veľkolepý kontrast vodnej hladiny Dunaja a jedinečnej koncepcii architektúry spätej s prírodou, je tichým a osobitým spoločníkom symbiózy výtvarných diel. Vo veľkých otvorených sálach na prízemí i na poschodí sa striedajú prehliadky popredných svetových umelcov. Nájdete tu takisto Art Shop s bohatým výberom katalógov, umeleckých publikácií, pohľadníc a suvenírov.

Doprava je zabezpečená MHD, alebo sa môžete vydať autom. V lete je pekný výlet loďkou z Bratislavy priamo do prístavu Danubiany alebo bicyklom po hrádzi.

Pridaj komentár


*