Festivaly, História a kultúra, Slovensko |6. December 2012 13:50

CD Cigánsky Bašavel uzrelo svetlo sveta!

Nebýva zvykom, aby sa spojili úspešní muzikanti s neznámymi, hoci talentovanými deťmi a vytvorili spoločne hudobný projekt. O to viac poteší všetkých zúčastnených interpretov, keď vložené úsilie prinesie svoje ovocie. Po mimoriadnom záujme návštevníkov letného Cigánskeho Bašavelu sa jeho organizátori, občianske združenie Divé maky, rozhodli vydať výber toho najlepšieho zo živého vystúpenia detí spolu s pozvanými umelcami – aj vo forme CD.

Krstilo sa infúziou so šampanským

CD s názvom Cigánsky Bašavel sa slávnostne pokrstilo 2.12.2012 počas koncertu v Divadle Aréna. Do hudobného sveta ho uviedli frontman kapely Para, Lasky a Anita Soul. Na jednotlivých skladbách spolupracovali s deťmi z OZ Divé maky umelci ako Oskar Rózsa, Martin Valihora, Barbora Botošová, Eugen Vizváry, Cigánski diabli, či krstní rodičia nového hudobného projektu. Nájdete na ňom 13 skladieb, ktoré sú skutočnou lahôdkou pre dušu. Pocity melanchólie strieda vášeň, temperament, radosť zo života. CD je v predaji v kníhkupectvách Martinus, ako aj v OZ Divé maky na Mudroňovej ulici č. 80 v Bratislave. Jeho kúpou podporíte vzdelávacie programy a workshopy realizované organizáciou v budúcom roku.

CD Cigánsky bašavel sa krstilo infúziou

Výnimočné predstavenie výnimočných talentov

O skvelú atmosféru sa počas večera nepretržite starala jediná rómska primáška na Slovensku, Barbora Botošová, so svojou kapelou Bohémiens. Divákom predviedla životodarnú silu a krásu svojho umenia. Moderátorovi Sajfovi výborne sekundovala Zuzka Šimčiková, ktorá je pod ochrannými krídlami Divých makov už 4 roky. Na pódiu sa postupne vystriedali mladí nadaní speváci z OZ Divých makov a zožali zaslúžený potlesk. Po predstavení čakala na divákov autogramiáda, ale aj pohostenie vo forme makových dobrôt, ktoré napiekli darcovia, partneri, dobrovoľníci či samotní členovia tímu Divých makov a prispeli tak na dobrú vec.

Steny auly Divadla Aréna ožili obrazmi mladých výtvarníkov, ktoré vznikli pod odborným vedením profesionálnej výtvarníčky Gabriely Binderovej počas Letnej akadémie v Harmónii. Pod záštitou známeho výtvarníka Jozefa Gertli Danglára prebehne od 10. do 17. decembra ich elektronická dražba na www.divemaky.sk Kúpou niektorého z nich môžete podporiť ich talent a zároveň získať jedinečný vianočný darček.

Na koncerte vystupili talentované deti

Pridaj komentár


*