Slovensko, Svetové recepty |20. December 2012 14:30

Vianočná kapustnica

Vianoce sú za rohom, obchody sa hmýria dychtivými nákupujúcimi, čo je neklamným znamením, že Ježiškove prípravy vrcholia. A aké by to boli Vianoce bez tradičnej kapustnice? Nákupte si preto všetko potrebné s predstihom, aby ste sa nemuseli deň pred Vianocami tlačiť pri pokladni. Postačia vám vyberané suroviny, postup zvládne aj neskúsený kuchár.

Čo budeme na recept potrebovať

2 PL lyžice olivového oleja
1 ks stredne veľkej červenej cibule
2 ks strúčikov cesnaku
1 ks balenia bielej kapusty v náleve, odporúčaná zn. Zelenina u Maroša, nálev nevylievajte!
2 ks údenej klobásy, výber podľa ľubovoľe
1 ks údeného mäska, odporúča sa údená ľahôdka s karé
1 ks surového ošúpaného zemiaka
1 ks balenia sušených húb – dubáky, množstvo podľa ľubovole a hustoty kapustnice – cca za hrsť
1 ČL alebo podľa chuti: čierne korenie, červená paprika a majorán
3 ks bobkového listu
1 l vody

Postup

Vopred si pripravte suroviny, urýchli a zjednoduší vám to proces varenia – ošúpte a nakrájajte si cibulu a cesnak, na plátky nakrájajte klobásu a na kocky mäso. Pre 4-6 porcií budete potrebovať minimalne 3 l hrniec.

Na olivovom oleji opražte najemno nakrájanú cibuľu a na plátky nakrájaný cesnak do sklovita. Pridajte bielu kapustu aj s nálevom, nakrájanú klobásu, mäso, dubáky a koreninové ingrediencie. Zalejte vodou, možete rovno už aj vriacou – chuťovo je lepšia prefiltrovaná voda, tak aby boli všetky suroviny zaliate po okraj. Nechajte variť kapustnicu cca hodinu s poodchýlenou pokrievkou, pričom postupne dolievajte odparujúcu sa vodu. Ak máte radi hustú kapustnicu, na záver odporúčame pridať nastrúhaný zemiak, premiešať a nechať pred podávaním chvíľu odstáť na vypnutom sporáku.

Štedrovečerné kapustnicové menu

Želáme vám dobrú chuť pri štedrovečernom menu!

Pridaj komentár


*