Infoservis, Slovensko, Šport, Zimná dovolenka |20. Január 2013 17:50

Bežkárske trate na Slovensku

Bežkárske trate na Slovensku. Kam sa vybrať v zime na dovolenku, aktívne si oddýchnuť a uvolniť sa zo stresu každodenného života. Beh na lyžiach ponúkajú aktívny oddych v chladnom zimnom počasí. Kam na bežky na Slovensku. Vyberte si bežkárskych tratí.

Bežkárske trate Pezinská Baba a Zochova chata

Na bežky neďaleko Bratislavy sa dá ísť do Malých Karpát alebo na Pezinskú Babu. K dispozícii je 2km, 3km, 5km okruh, ktoré sa pravidelne upravujú podľa potreby na klasickú aj voľnú techniku. Stredisko ponúka aj svah na lyže. Od Bratislavy je vzdialená 30km.

Na Zochovej chate je možnosť  bežkovania na krátkom úseku upravenej bežkárskej trate pre korčuľovanie a 10 km na trati Grausova Lúka – Čermák – Hubálová a späť Dvojstopová.

Bežkárske trate Skalka

Skalka je stredisko na strednom Slovensku v Kremnických vrchoch. Ak si vyberáte kam na bežky na Slovensku,určite treba uvažovať o tomto nielen bežkárskom stredisku. Areál Skalka Ski Aréna ponúka okrem upravovaných tratí na bežky aj podmienky na vyžitie lyžovanie. Na výber je množstvo tratí a každý bežec na lyžiach si príde na svoje.

Bežkárske trate Štrbské Pleso

Vysoké Tatry a Štrbské Pleso sa chcú stať najvychýrenejším strediskom bežeckého lyžovania. Poskytujú cez zimnú sezónu vyše 50 km upravovaných bežeckých tratí. Bežecké trate na Štrbskom Plese majú parametre a kritériá štandardu FIS.

Tatry Štrbské Pleso bežky

Bežkárske trate Mengusovce

Mengusovské lúky pod Tatrami sú upravované bežecké trate. Na týchto rozľahlých lúkach nájdete ideálne podmienky pre bežecké lyžovanie vo Vysokých Tatrách. V budúcnosti sa tu plánuje vybudovať jazdecký komplex pre kone a bežecké lyžovanie. A tak verím, že konečne nastanú lepšie časy pre bežkárov z Vysokých Tatier, ktorí neúspešne hľadajú vhodné a dobre upravované trate na tréningy a relax v tak nádhernej prírode akými Tatry  Bežkárske trate sú  3 a 5km.

Bežkárske trate Donovaly

Lyžiarske stredisko na strednom Slovensku ponúka aj menej kvalitné trate na beh na lyžiach. Trate nie sú úplne upravované a je slabá starostlivosť o ne.

 

Pridaj komentár


*