Infoservis

Bežkárske trate na Slovensku

Bežkárske trate na Slovensku

0 / 20. Január 2013 17:50

Bežkárske trate na Slovensku. Kam sa vybrať v zime na dovolenku, aktívne si oddýchnuť a uvolniť sa zo stresu každodenného života. Beh na lyžiach ponúkajú aktívny oddych v chladnom zimnom počasí. Kam na bežky na Slovensku. Vyberte si bežkárskych tratí.

Festival Cyklocestovani na Bike Brno a špeciálny hosť Tilmann Waldthaler

Festival Cyklocestovani na Bike Brno a špeciálny hosť Tilmann Waldthaler

0 / 17. Október 2012 14:29

Nemecký cestovateľ a spisovateľ Tilmann Waldthaler, priekopník cykloturistiky a cestovania na bicykli, bol špeciálnym hosťom festivalu Cyklocestovani.cz na výstave Bike Brno. Za viac ako 30 rokov prešiel na bicykli okolo 450 000 km a cez 120 krajín.

Budú musieť cestovky zverejňovať plnú sumu zájazdov?

0 / 8. Jún 2012 8:16

Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nevzdávajú svoj boj za zverejňovanie kompletných cien zájazdov. Do parlamentu opäť predložili novelu zákona o reklame, ktorou chcú cestovné kancelárie prinútiť, aby v propagačných materiáloch uvádzali konečnú cenu zájazdu vrátane všetkých poplatkov, ktorú spotrebiteľ […]

Kde musíte povinne nosiť pri lyžovaní prilbu ?

0 / 18. Január 2012 13:26

Slováci najčastejšie cestujú za zimnými športmi do Rakúska, Talianska, Francúzska, Švajčiarska, Slovinska a Českej republiky. Bezpečnosť je základ nielen pri športe a hlavne pri lyžovaní. V každej z nich platí iný predpis na nosenie ochrannej prilby.

Bežkárska in-line dráha na Skalke

Bežkárska in-line dráha na Skalke

0 / 12. Január 2012 16:44

Okrem tradičného zjazdového lyžovania si môžu milovníci zimných športov vychutnať v lyžiarskom stredisku Skalka pri Kremnici aj in-line dráhu určenú pre priaznivcov bežeckého lyžovania.  Uviedol Peter Hyža, marketingový manažér Skalka aréna, s.r.o., trať je vybavená umelým zasnežovaním a osvetlením. Dráha […]

Korčuľovať sa dá už aj na Štrbskom Plese

Korčuľovať sa dá už aj na Štrbskom Plese

0 / 11. Január 2012 14:52

V Tatranskej Lomnici sa môžu turisti spustiť aj na bobovej dráhe. Tá je dlhá viac ako 480 metrov a prevýšenie je takmer 400 metrov. Jej maximálna kapacita je 360 osôb za hodinu. V Tatranskej Lomnici ju sprevádzkovali v auguste 2004.