Balíte sa na dovolenku? Nezaplňte kufor len plavkami

Pri balení sa na dovolenku k moru (hlavne) ženy riešia väčšinou plavky. Veď predsa sa budete v prvom rade kúpať v mori a opaľovať na krásnej pláži, tak sú plavky priorita. Najčastejšie tak dámy stoja pred rozhodnutiami typu koľko plaviek si zbaliť, či si ešte môžu dovoliť nosiť bikiny, alebo nastal čas sa radšej obzerať po jednodielnych plavkách, prípadne prečo aj im manžel nezaplatil augmentáciu pŕs ako jej najlepšej kamarátke, ktorá teraz nosí plavky len na zakrytie toho, čo má byť zakryté a nemusí nimi riešiť nežiaduce vplyvy gravitácie.

Neberte zbytočne veľa takých vecí, ktoré sa dajú nahradiť jednou

Pochopiteľne, len s plavkami si na žiadnej dovolenke nevystačíte. Potrebujete toho viac, hlavne ak chcete pri prechádzkach po okolí alebo na luxusnej večeri vyzerať naozaj svetovo. A do toho všetkého ešte tie otravné váhové limity pri cestách lietadlom.

Pri každej jednej veci tak treba rozmýšľať ako ju využiť čo najviac, aby ste nemusela brať daných vecí hneď niekoľko. Tak napríklad na dovolenku sa náramne hodia štýlové dámske šľapky z materiálov vhodných k vode. Také šľapky nenasiaknu, rýchlo schnú a ak aj celkom dobre vyzerajú, môžete ich nosiť aj mimo pláže.

Myslite aj na to, čo si oblečiete, keď práve nepôjdete na pláž

Ušetrené miesto na ďalší zbytočný pár šľapiek môžete napríklad využiť tak, že si pribalíte aspoň jedny letné dámske šaty naviac. Tie určite využijete, keď práve nebudete na pláži, ale budete si chcieť vyraziť do najbližšieho mesta pokochať sa pamiatkami alebo zabaviť sa do nejakého štýlového podniku.

Ak si pribalíte aj jedny elegantnejšie šaty, nebudete mať problém dostať sa aj do naozaj luxusných reštaurácii, kde vyžadujú od hostí určitú úroveň ich outfitov. Budete si tak môcť vychutnať skvelú večeru a ochutnať to najlepšie z miestnej kuchyne. Alebo ak vás drahá večera neláka, môžete si v nich aspoň porobiť prenádherné fotky pri západe slnka na pobreží, na ktorých budete vyzerať minimálne rovnako úchvatné ako celá scenéria.

Zdroj obrázka:

Autor: pashyksvsv / Shutterstock.com