Chcete, aby vaše vytlačené fotky z dovolenky vyzerali čo najlepšie?

Väčšina z vás má už určite letnú dovolenku za sebou. Ostali len spomienky na zážitky a určite máte aj dostatok fotografií. Aby však neostalo len pri ich prezeraní na obrazovke, čo takto dať niektorým aj fyzickú podobu? A ako to urobiť tak, aby výsledok stál naozaj za to?

Príprava na tlač

Ak chcete, aby vaše vytlačené fotografie vyzerali čo najlepšie, nemali by ste zanedbať ich úpravu pred tlačou. Nemusíte byť však profík v editovaní fotiek. Veľa dokáže spraviť aj jednoduchá úprava expozície a vyváženia bielej a taktiež prípadné vyrovnanie a orezanie fotky. Programov, ktoré to zvládnu, je priam nepreberné množstvo.

Dôležité je aj to, na akej tlačiarni chcete fotky (aj z dovolenky) tlačiť. Ak totižto máte doma laserovú tlačiareň a laserové tonery HP, výsledok nebude príliš uspokojivý. Laserové tlačiarne totižto nie sú na tlač fotografií príliš vhodné. S atramentovou tlačiarňou by ste vytlačili násobne krajšie fotky.

Do albumu, zarámovať, či vytvoriť fotoknihu?

Samozrejme ak tlačíte fotografie len výnimočne, nemá pre vás zmysel nahrádzať laserovú tlačiareň atramentovou a dbať o to, aby ste mali doma vždy náhradnú náplň HP 300 a ďalšie. Môžete si svoje fotografie nechať vytlačiť profesionálne.

Ak nepoputujú všetky vytlačené fotografie do fotoalbumu, či do krabice, ale budete si chcieť niektoré „vystaviť“, dôležitá je aj kúpa vhodného foto-rámčeka. Okrem správnych rozmerov je dôležitý aj jeho dizajn, aby v ňom daná fotografia naozaj vynikla.

A keď už hovoríme o profesionálnej tlači fotografií, čo takto si dať vyrobiť fotoknihu? Ide o obľúbenú alternatívu k tradičným foto-albumom, s ktorou sa môžete po dizajnovej stránke detailne vyhrať a posunúť tak „prezentáciu“ svojich dovolenkových fotografií na vyššiu úroveň.

 

Zdroj obrázka: Autor: Ground Picture / Shutterstock.com