Chcú mať vaše deti na dovolenke nejaké hračky? Ktoré im zobrať?

Aj keď vám by nepochybne nevadilo, keby máte celú (kľudne aj dvojtýždňovú) dovolenku tráviť na pláži s osviežujúcim drinkom v ruke, je možné alebo viac než pravdepodobné, že pláž a more nevystačia nato, aby sa vaše deti na tak dlhej dovolenke nezačali nudiť. A keď takáto situácia začne nastávať, vždy je dobré mať niečo, čím vaše deti zabavíte ešte predtým, ako začnú z dlhej chvíle príliš vymýšľať.

Neberte nič, čo nechcete, aby sa stratilo

Aby to vaše deti na dovolenke bavilo čo najdlhšie, môžete im samozrejme vymýšľať rôzne aktivity alebo obmieňať denný program tak, aby ste netrávili celú dovolenku len na pláži. Nezaškodí však ani zobrať im nejaké hračky.

Otázka však je, aké? Ideálne, ak to budú hračky, pri ktorých by nebola katastrofa v prípade, že nastane situácia, keď sa hračka na dovolenke niekde stratí. Čiže niečo, s čím sa doma vaše deti až tak často nehrávajú, prípadne nejaké lacnejšie hračky, ktoré by nebol problém nahradiť v prípade, že ostanú zabudnuté niekde ďaleko od domova.

A ak cestujete na dovolenku lietadlom, treba o niečo viac myslieť aj na miesto v kufri a na váhové limity. Aké hračky pre chlapcov teda pribaliť na dovolenku?

Pri rozhodovaní sa myslite v prvom rade na to, aby hračky v batožine neprekážali

Samozrejme, nebudete so sebou ťahať jeho elektrické autíčko, s ktorým sa vozieva pri vychádzkach v mieste vášho bydliska. Autíčka ale zobrať môžete, samozrejme nejaké malé modely, ktoré nezaberú v kufri príliš miesta a váhu vašej batožiny v podstate neovplyvnia. Napodobeninám rôznych zbraní sa radšej vyhnite, aby ste na letisku nespôsobili zbytočný rozruch s veľmi realisticky vyzerajúcimi napodobeninami.

A čo s hračkami pre dievčatá? Určite má vaša dcérka niekoľko bábik. Pri nich platí to, čo pri autíčkach pre chlapcov, treba myslieť na rozmery a váhu. Takže bábiky vo veľkosti skutočných bábätiek nechajte doma a zoberte jej nejaké menšie, prípadne malých plyšákov.

Zdroj obrázka:

Autor: NadyaEugene / Shutterstock.com