Chystáte sa na jesenný pobyt? Aké oblečenie vám nesmie chýbať?

Možno s výnimkou tých, čo sa chystajú na dovolenku do nejakej exotiky, už všetci máme tohtoročnú dovolenku za sebou. Ale prečo čakať na voľno až do Vianoc, keď ešte predtým môžete stihnúť príjemný jesenný pobyt?

Pozor na premenlivé počasie

Nebudeme vám teraz dávať odporúčanie, kde konkrétne na jesenný pobyt zavítať, skôr sa pozrieme na to, aké oblečenie sa vám na jesennom pobyte zíde. Pokúsime sa spomenúť hlavne také veci, ktoré budete určite potrebovať, nech zavítate na jesenný pobyt kdekoľvek.

Aj počas jesene sa vyskytnú dni, kedy je cez deň príjemne teplo. Avšak bez ohľadu na to platí, že akonáhle zapadne slnko, teplota ide výrazne dole, takže večery a rána už budú len a len chladné. Rozhodne sa vám preto hodia teplé dámske mikiny.

A aj ak počas vášho pobytu budú teploty ešte stále „mikinové“ a nebudú si vyžadovať ďalšiu vrstvu, určite majte zbalenú aspoň tenkú nepremokavú bundu. Tá vás ochráni pred premenlivým jesenným počasím, či už budete tráviť pobyt na horách, alebo pri spoznávaní nejakého historického mesta.

Niečo sa vám zíde vždy a niečo záleží od druhu pobytu

Pred dažďom je potrebné chrániť aj nohy, takže ak si budete baliť športové nohavice, či legíny, vyberte si tie, ktoré sú z nepremokavého materiálu. A samozrejme ak viete, že budete tráviť čas vonku aj ráno, či večer, mali by vás aj dostatočne hriať.

A čo topánky? Tu ťažko vybrať niečo všeobecne vhodné, hádam len pohodlné tenisky, ktoré využijete tak v prírode (ak sa nechystáte do náročnejšieho terénu) ako aj v meste. Mali by byť aj nepremokavé, keďže už spomínané premenlivé počasie vás môže prekvapiť naozaj kedykoľvek.

Samozrejme, nikdy to nie je len o takomto „všeobecnom“ oblečení, ale to už záleží od toho, čo budete na pobyte robiť. Ak sa chystáte napríklad na turistiku, turistické oblečenie a hlavne obuv vám nesmú chýbať ak naopak idete na wellness pobyt, nezabudnite si doma plavky.

Zdroj obrázka:

Autor: Alena Ozerova / Shutterstock.com