Chystáte sa tento rok na dovolenku na motorke? Tieto rady sú pre vás

Máte motorku? A boli ste už niekedy na nej na dovolenke? Ak uvažujete, že tento rok sa konečne odhodláte na poriadne dovolenkové motorkárske dobrodružstvo, máme pre vás niekoľko užitočných rád.

Na čo nezabudnúť? 

Nebudeme hovoriť o samozrejmostiach typu, že musíte mať motorku v dobrom technickom stave a ani vaša prilba od HJC by nemala mať nejaké známky poškodenia. Skúsime sa skôr zamerať na veci, ktoré vám možno hneď nenapadnú.

Okrem „hlavných“ kľúčov od motorky si zoberte aj náhradné a taktiež si spravte kópie svojich dokladov. Tieto veci spolu s nejakou „rezervnou“ hotovosťou majte schované vždy inde, než pri sebe, nech máte zálohu ak by ste niečo stratili alebo by vás okradli.

Majte pri sebe aj lieky. A nielen ak nejaké užívate na predpis (tie vám predsa nemusíme pripomínať). Vždy je dobré mať pri sebe aj lieky na prípadné tráviace problémy, horúčku, či lieky od bolesti.

Taktiež je dobré mať pri sebe vybavenie na rôzne neočakávané problémy. Sada na opravu gúm je základ a nič sa nestane ak si pribalíte aj sťahovacie pásky, či lepiacu pásku. Možno vám to príde ako zbytočnosť, ale nikdy neviete, kedy sa vám tieto veci zídu.

A aké oblečenie si vziať? 

A čo vaše nové motorkárske oblečenie IXON? To si samozrejme zoberte, ale čo sa týka oblečenia, dôležitejšie je to nepreháňať. Na motorke máte obmedzenejšie možnosti prepravy vecí v porovnaní s autom, takže množstvo oblečenia budete musieť výrazne redukovať.

Oblečenie, ktoré si so sebou zoberiete, by malo byť vzdušné a zároveň rýchloschnúce, pretože budete častejšie striedať menej kusov oblečenia. Vrchné vrstvy (a obuv) musia byť nepremokavé, nikdy totižto neviete, či vás počas jazdy nezastihne dážď.

Nezabudnite oblečenie, ktoré si plánujete vziať, dôkladne otestovať na nejakej dlhšej jazde ešte pred dovolenkou. Absolvujete predsa dlhé jazdy, pri ktorých sa môže stať nepohodlným aj to, čo pri krátkych jazdách pohodlné je.

Zdroj obrázka:

Autor: Balifilm / Shutterstock.com