Čo je ketóza a akú úlohu hrá v chudnutí?

Snažíte sa zbaviť prebytočných kilogramov a hoci je vaša snaha veľká, centimetre ani kilogramy neubúdajú. Na vine často býva zlý jedálniček, ktorému mu chýba správny pomer živín vhodný k chudnutiu. Tuky, sacharidy a bielkoviny sú tri základné zložky jedálnička každého z nás. Ide len o to je správne poskladať, aby bolo chudnutie efektívne.

Zvýšte príjem bielkovín

Keď svojmu telu začnete dodávať zvýšený príjem bielkovín a úplne odbúrate sacharidy alebo ich príjem znížite na minimum, dostane sa vaše telo do stavu, ktorý sa nazýva ketóza. Sacharidy sú pre ľudský organizmus zdrojom energie a ak ho telo nemá, začne si brať energiu odinakiaľ. Dostatočným prísunom bielkovín zaistíte, aby energia nepochádzala zo svalov a telu nezostane nič iné, než energiu začať čerpať z uložených tukov.

Ketóza je veľmi jednoduchý proces v ľudskom organizme, vďaka ktorému sa rýchlo zbavíte tukových vankúšov a prísun bielkovín zaistí, že zostane svalová hmota chránená.

Výhody bielkovinovej diéty

Okrem chudnutie má proteínová (bielkovinová) diéta mnoho ďalších pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Vďaka absencii pridaného cukru v strave, sa vám zlepší pleť a vlasy. Budete sršať energiou a rozhodne nebudete mať hlad.

Zlepší sa vám nálada a rapídne klesne chuť na sladké. Bielkovinová diéta znižuje cholesterol a chráni vaše srdce.

Projezte sa k štíhlej postave

Ak si nie ste istí, ako dostatočný prísun bielkovín telu zabezpečiť, využite diétneho balíčkov značky It’s my life. K objednaniu je k dispozícii celý chudnúci program. V balíčku vám dorazí instantné pokrmy, ktoré obsahujú správny pomer bielkovín presne pre vás.

Ak si viete jedálniček zostaviť sami, využite nákup proteínových potravín a nápojov na doplnenie vášho jedálnička.

Ak sa s niečím liečite, radšej proteínovú diétu najprv prekonzultujte so svojím lekárom.