Čo takto si pred dovolenkou overiť, či nemôžete mať lacnejšie PZP?

Aj keď na mesiace, počas ktorých väčšina z nás odcestuje kade tade, si ešte musíme počkať, veľa ľudí čoraz viac rozmýšľa nad tým, kam sa vyberú toto leto. A ako. A taktiež bude opäť veľa tých, ktorí si ako formu dopravy na dovolenku a za relaxom vyberú svoje vlastné auto.

Kedy naposledy ste porovnávali ceny PZP? 

Medzi tradičné preddovolenkové úkony patrí aj uzatvorenie cestovného poistenia. Ak budete patriť medzi tých, ktorí za oddychom (do zahraničia alebo aj na Slovensko) vyrazia autom, nezabudnite si skontrolovať aj platnosť vášho povinného zmluvného poistenia (PZP).

A mimochodom, keď už budete kontrolovať svoje PZP, nezdá sa vám, že platíte akosi veľa? Aj keď pred rokmi mohlo byť vaše PZP výhodné, odvtedy už určite niekoľkokrát zdraželo a stavíme sa, že ste odvtedy neriešili porovnanie vášho povinného zmluvného poistenia s konkurenčnými poisťovňami, že nie? Tak to je ideálny čas na využitie praktickej PZP kalkulačky.

Najjednoduchšia cesta k najvýhodnejšiemu PZP

S PZP kalkulačkou si môžete za pár minút skontrolovať, akú cenu za PZP platíte v porovnaní s tým, čo ponúkajú ostatné poisťovne. Veď to, že kedysi bola tá vaša najvýhodnejšia, už dávno nemusí platiť.

Po zadaní údajov potrebných pre výpočet povinného zmluvného poistenia vám PZP kalkulačka zobrazí ponuky všetkých poisťovní a naviac budú prehľadne zoradené od najlacnejšej. Ľahko tak zistíte, ktorá poisťovňa ponúka najlacnejšie PZP alebo iným spôsobom najvýhodnejšie pre vás. A nemusíte údaje vypisovať jednotlivo na weboch poisťovní.

A viete, čo je ešte na PZP kalkulačke dobré? Že pomocou nej môžete svoje nové PZP online uzavrieť. Stačí doplniť dodatočné údaje a na mail vám príde zmluva, platobné údaje a ostatné potrebné dokumenty. Vám potom stačí už len uskutočniť platbu a tým sa PZP stáva platným.

Zdroj obrázka:

Autor: NAR studio / Shutterstock.com