Cyprus a Sardínia, dva stredomorské ostrovy, ktoré treba vidieť

Oblasť Stredomoria patrí k jedným z hlavných turistických cieľov Európanov. A týka sa to aj ostrovov v tejto oblasti. Tie patria k tomu najlepšiemu, čo môžete v rámci letných dovoleniek v Európe zažiť. Výnimkou nie sú ani Cyprus a Sardínia.

Môže byť niečo romantickejšie, než Ostrov lásky?

Keď vám niekto povie, že ide dovolenkovať na Ostrov lásky, viete kam má namierené? No predsa na dovolenku na Cyprus. Práve Cyprus je totižto podľa gréckej mytológie miestom zrodenia bohyne krásy a lásky, Afrodity.

Historický vplyv Grécka je na Cypre cítiť na každom kroku. Ak teda obľubujete atmosféru gréckych ostrovov, zaručene si zamilujete aj Cyprus. A pridať k tomu môžete dokonalé počasie, ktoré máte (takmer) zaručené, keďže podobne ako mnohé iné ostrovy Stredomoria aj Cyprus sa môže pýšiť viac ako 300 slnečnými dňami za rok.

Čím ďalším sa môže Cyprus pochváliť? Jednoznačne krásnymi plážami, ktoré patria k najčistejším v Európe a mnohé z nich sa pýšia modrou vlajkou. Cyprus má skrátka všetci ingrediencie, ktoré tvoria dokonalú letnú dovolenku.

Chcete sa cítiť ako v Karibiku? Tak navštívte ten stredomorský

Prejdime však teraz k naozajstnému klenotu (minimálne) spomedzi európskych dovolenkových destinácií, k Sardínii. Tá má taktiež svoju prezývku, Karibik Stredomoria. A každý, kto niekedy bol na dovolenke na Sardínii, vám potvrdí, že takéto pomenovanie má Sardínia právom.

Sardínske pláže totižto pripomínajú práve tie karibské. V podstate je to ako keby ste boli v Karibiku bez paliem. Tie najkrajšie z tunajších pláži totižto patria k tým naj v Európe a nestratili by sa ani v celosvetových rebríčkoch.

Početné archeologické náleziská zase potešia milovníkov dávnej histórie. Celková atmosféra je tu pokojnejšia v porovnaní so zvyškom Talianska, takže ak uprednostňujete pokojnejšie pláže a viac romantické ako bujaré prostredie, Sardínia bude pre vás dokonalá.

Zdroj obrázka:

Autor: DaLiu / Shutterstock.com