Egyptská Hurghada je ideálnou destináciou pre dovolenku snov

Jar je v podstate za rohom a viete, čo to znamená? Že sme opäť o krok bližšie k letu a k letným dovolenkám. A čo vy a dovolenkové destinácie? Máte tú „svoju“, kam sa pravidelne vraciate alebo radi skúšate niečo nové?

Obľúbenosť Egypta má svoje dôvody 

Ak patríte k tej druhej skupine a doteraz ste ani raz nenavštívili Egypt, čo takto zamieriť tento rok na dovolenku do Egypta? Dlhodobo patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové lokality a to by predsa neplatilo ak by nebol naozaj úžasnou destináciou.

Egypt sa vyznačuje slnečným počasím, úchvatnými pamiatkami, pestrým podmorským svetom, priaznivými cenami a veľkým výberom letovísk. Aby sme vám práve ohľadom letovísk uľahčili rozhodovanie (pretože vybrať si z bohatej ponuky dovoleniek v Egypte je naozaj ťažké), odporúčame vám stráviť tohtoročnú dovolenku v jednom z najznámejších stredísk, ktoré Egypt ponúka, v Hurghade.

Ideálna dovolenka pre relax na pláži aj adrenalín pod morskou hladinou 

Dovolenka v Hurghade však nie je len o tom byť v známom stredisku. Hurghada je známa preto, že v nej môžete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku. Nádherné biele pláže, priezračné more a taktiež ikonické koralové útesy s množstvom exotických rýb pre všetkých milovníkov šnorchlovania a potápania. Takto by sa dala stručne opísať Hurghada. Ešte o tejto destinácii pochybujete?

Kedysi to pritom bola len malá rybárska dedinka na severozápadnom pobreží Červeného mora a dnes je to 3. najväčšie mesto Egypta. Hurghada patrí do subtropickej púštnej klímy. V lete sú priemerne teploty na úrovni 30 °C, pričom denné maximá môžu vystúpiť až k štyridsiatke.

Čo sa teploty mora týka, tá v lete bez problémov dosahuje 25 °C, čo len nahráva tomu, aby ste v Hurghade vyskúšali už spomínané šnorchlovanie a potápanie. Alebo sa odvážite a vyskúšate potápanie v ochrannej klietke so žralokmi? Prekvapila vás takáto možnosť? Ale veď sme povedali, že v Hurghade zažijete nezabudnuteľnú dovolenku.

Zdroj obrázka:

Autor: Federico Rostagno / Shutterstock.com