Myslíte si, že čas na dovolenku už pominul? Tak to rozhodne nie

Pandémia koronavírusu ovplyvnila životy mnohých ľudí na celom svete. Niektoré oblasti viac, niektoré menej. K tým, čo to „schytali“ podstatným spôsobom, patria aj letecké spoločnosti a celá letecká doprava.

Na dovolenke radšej spoznávate ako ležíte? Tak to vás nelimituje počasie

Dlhú dobu boli možnosti cestovania letecky značne obmedzené a nielen spomínané letecké spoločnosti, ale aj cestovné kancelárie si museli poriadne uťahovať opasky, aby toto obdobie nejako zvládli. A niektorým sa to ani nepodarilo.

A aj keď napríklad rúškam sa na letiskách stále nevyhnete, nie je to nič v porovnaní s tým, keď sa ledva dalo niekam letieť. Obdobie letných dovoleniek je už v podstate za nami, ale to neznamená, že si nemôžete niekam vyraziť a užiť si niekoľko dní voľna.

A nemusíte ísť len k moru. Neskoro letné alebo skoro jesenné počasie, keď už teploty nestúpajú do závratných výšin, je ideálne na spoznávanie zahraničných miest, tradícií a kultúry. Veď prechádzky historickými uličkami, ochutnávanie miestnych špecialít a celkové „nasávanie“ atmosféry veľkého historického mesta, či menšej rázovitej oblasti má rozhodne svoje čaro.

Čo by vám pri potulkách v zahraničí nemalo chýbať?

Ako sa na takúto dovolenku zbaliť? Keďže podstatnú časť vašej dovolenky strávite v uličkách miest, dôležitá je ľahká a pohodlná obuv, ktorá nebude robiť problémy vašim chodidlám ani v prípade, že počas niekoľkých dní nachodíte výdatnú porciu kilometrov.

Oblečenie samozrejme berte podľa predpovedi počasia a majte v zálohe aj niečo pre prípad, žeby sa počasie zhoršilo. Ideálne sú ľahké a pohodlné veci. Ak naviac očakávate stále celkom letné teploty, funkčné tričko, ktoré bude odvádzať pot a vy sa budete cítiť sviežo celý deň, je na nezaplatenie.

A kam s osobnými vecami ako sú mobil, či peňaženka s hotovosťou a dokladmi? Aby ste nenosili plné vačky a neustále nekontrolovali, či vám niečo nevypadlo, skvelým pomocníkom sú pánske tašky cez rameno. Vyberte si takú, ktorá bezproblémovo pojme všetky vaše „everyday carry“ veci a zároveň vám nebude zavadzať a bude sa dobre nosiť, aby vás neobmedzovala pri vašich dovolenkových potulkách.

Zdroj obrázka:

Autor: My Agency / Shutterstock.com