Prečo má aj pre turistov zmysel navštíviť najbližšie poľovníctvo?

Ako rôzne iné aktivity, či záľuby aj turistika vyžaduje, aby mal človek aspoň aké také vybavenie. Väčšinou môžeme hľadať výbavu na turistiku v predajniach so športovým oblečením a doplnkami, ale je tu ešte jeden druh špecializovaných predajní, ktoré by mal navštíviť každý turista, ktorý potrebuje nové veci do svojej turistickej výbavy.

Kvalitné oblečenie a pevná obuv nájdu využitie na poľovačke aj na turistike

Tými predajňami sú poľovníctva. Možno sa vám to na prvý dojem nezdá, ale v poľovníctvach nenájdete len zbrane, či strelivo. Ponúkajú množstvo outdoorového vybavenia vrátane oblečenia. Veď poľovníci rovnako ako turisti vykonávajú tú svoju činnosť v prírode a tak v ich výbavách možno nájsť určité prieniky. Čo užitočné teda môže nájsť turista v poľovníctve?

V prvom rade kvalitné outdoorové oblečenie. Od tričiek cez nohavice až po bundy a samozrejme aj doplnky ako čiapky, nákrčníky, či trebárs ponožky. V podstate všetko, čo môžete mať počas túry na sebe.

Zabudnúť nesmieme ani na alfu a omegu turistickej výbavy, pevnú turistickú obuv. Bez nej by ste v horách nemali spraviť doslova ani krok a potreba pevnej obuvi sa týka aj poľovníkov. Turistické AKU topánky preto zoženie aj v každom dobrom poľovníctve.

Ďalekohľad, či nôž, to nemusí byť len výbava poľovníka

Aj kategória optických prístrojov je v poľovníctvach dobre zastúpená. V prvom rade to je kvôli puškohľadom, ktoré turisti samozrejme nevyužijú, ale čo využiť môžu, sú ďalekohľady, napríklad od firmy Zeiss. Ak sa na turistike radi kocháte krásnymi výhľadmi, ďalekohľad vám zážitok z nich ešte viac umocní.

V turistickej výbave sa oplatí mať aj praktický nôž. Ten má toľko rôznych využití, že keď si ho so sebou na túru zoberiete, určite mu nejaké nájdete. A kde inde by ste našli taký výber kvalitných nožov ako práve v poľovníctve?

V neposlednom rade spomenieme batohy. Výbavu, či občerstvenie predsa musíte v niečom niesť. A týka sa to aj poľovníkov, preto nie je nič nezvyčajné, že solídny výber batohov, ktoré môžete využiť aj na turistiku, nájdete v najbližšom poľovníctve.

Zdroj obrázka:

Autor: Blazej Lyjak / Shutterstock.com