Ako si cestovatelia vyberajú kufor

Skúsení cestovatelia starostlivo vyberajú všetko vybavenie na cestu. Pozor venujú najmä na príručnú batožinu, rovnako kufre, v ktorom sú uložené najdôležitejšie veci, elektronické pomôcky a dokumenty. Ako hodnotia malý kufor pred kúpou cestovateľskí blogeri, biznis cestujúc a každý, kto veľa cestuje?

Rozmery malého kufra

Podľa pravidiel leteckej spoločnosti majú cestujúci právo vziať si so sebou do lietadla príručnú batožinu. Kompaktný: kufor alebo batoh, ktorý by sa mal zmestiť do batožinového priestoru nad sedadlami. Štandardy ekonomickej triedy európskych aeroliniek a prémiových leteniek nízkonákladových dopravcov sú relatívne rovnaké: 55x40x23 cm Bonus: kufor tejto veľkosti sa zaručene zmestí do každého autoboxu, ľahko sa preváža na motorke. Preštudujte si rozmery udávané výrobcom, pri malých modeloch sa líšia o 5-15 cm.

Hmotnosť malého kufra

Prečo je to dôležité?

  • notebooky, smartfóny, tablety a krehké suveníry nie sú povolené v batožine;
  • podľa pravidiel leteckých spoločností si do kabíny lietadla treba vziať so sebou powerbanku;
  • batožina sa často stráca, takže skúsení cestujúci majú vždy so sebou oblečenie a obuv na 1-2 dni, lieky, hygienické výrobky.

Všetko spolu váži minimálne 3-5 kg. Pred odletom sa príručná batožina váži spolu s kufrom, maximálna hmotnosť príručnej batožiny v rôznych leteckých spoločnostiach je do 5-10 kg. Čím ľahší kufor, tým užitočnejšie veci si môžete vziať so sebou.

Kufor na príručnú batožinu

Textílie postupne ustupujú kvalitným polymérnym materiálom. Na výrobu kufrov používajú:

  • polykarbonát je lídrom v ľahkosti, pevnosti a cene; odoláva teplotným zmenám, odolný voči ultrafialovému žiareniu;
  • polypropylén – pevný, odolný proti opotrebovaniu, stojí menej;
  • ABS plast – vďaka špeciálnej zliatine a reliéfu tela odolá nárazom, vhodný do príručnej batožiny.

Plastové puzdro neprepustí žiadne tekutiny, udrží objemné predmety a elektroniku neporušené. Uprednostnite modely so zvýšeným objemom, vodeodolnou podšívkou a vnútorným organizérom priestoru pre rovnomerné rozloženie nákladu.

Kolesá s otáčaním 360°

Manévrovateľnosť kufra je veľmi dôležitá najmä na schodoch, eskalátoroch, v úzkych priechodoch, výťahoch. Koliesko s panoramatickým otáčaním znižuje vibrácie vo vnútri kufra: notebook a tablet vydržia dlhšie. Uprednostňujte modely so štyrmi tichými kolesami: aj keď sa jedno rozbije, ostatné prídu na pomoc.