Prvá dovolenka s deťmi? Tieto veci nezabudnite zbaliť

Pre ľudí, ktorí na dovolenku k moru chodia pravidelne, sa po čase balenie stane rutinou, ktorú majú dokonale natrénovanú. Túto rutinu potom naruší až príchod dieťaťa. Ak sa tento rok prvýkrát chystáte k moru aj s dieťaťom, určite sa vám zíde každá rada ohľadom balenia. Preto vám teraz prezradíme niekoľko vecí, na ktoré pri balení určite netreba zabudnúť.

Doklady, oblečenie do každého počasia a množstvo vecí pre bábätká

Začneme dokladmi. Áno aj najmenšie deti potrebujú doklady, konkrétne pas. A to aj v rámci EÚ. Nezabudnite ho preto pred dovolenkou vybaviť a potom ho vziať so sebou. A taktiež preukaz poistenca.

Ak cestujete s malým bábätkom, dôležitý je dostatok detského jedla, prípadne umelého mlieka. Samozrejmosťou sú fľaštičky, podbradníčky, cumlíky a obľúbené hračky. V kočíku sa potom zíde moskytiéra a aj prikrývka.

Prejdime teraz na oblečenie. Vaše dieťa nemusí byť na dovolenke oblečené ako z katalógu, stačí mu aj lacné detské oblečenie, len sa uistite, že budete mať preň vhodné oblečenie aj v prípade náhlych zmien počasia. Ochranu pred slnkom potom tvorí pokrývka hlavy a kvalitné slnečné okuliare.

Obuv, lieky a taktiež hygienické potreby

Aj druhov obuvi sa vašim deťom zíde viac. Pohodlné sandáliky a kvalitné tenisky pre deti sú úplný základ a ak cestujete do destinácie, v ktorej sú kamienkové pláže, užitočné budú aj topánky do mora.

Čo sa vašej cestovnej lekárničky týka, pribudnúť by do nej mali lieky pre deti. V prvom rade samozrejme tie, ktoré vaše dieťa musí užívať pravidelne. K tomu pridajte lieky proti bolesti, teplote (nezabudnite na teplomer), črevným problémom, alergii a pridajte aj niečo na uštipnutie hmyzom. Náplasti, či dezinfekcia sa taktiež môžu hodiť.

A čo hygienické potreby, resp. drogéria? Okrem svojich vecí nezabudnite hlavne na detskú zubnú kefku a pastu, detské mydlo a hrebeň a pre malé deti aj krém na zapareniny. Dôležitý pri mori je samozrejme opaľovací krém, ten pre deti musí mať ochranný faktor 50.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Sunny studio / Shutterstock.com