Jar je ideálna na pobyt v kúpeľoch. Zamierte preto do Turčianskych Teplíc

Konečne prišla jar a s ňou aj (poväčšine) počasie vhodné na rôzne výlety, či pobyty. Máte aj vy chuť absolvovať nejaký kratší, či dlhší pobyt a skrátiť si tak čakanie na letnú dovolenku? Čo takto vyraziť na pobyt do kúpeľov?

Luxusná starostlivosť o vaše zdravie

Úvod jari je ideálnym obdobím na kúpeľný pobyt. Nielenže už je teplejšie počasie, ktoré vám otvára viaceré možnosti pri trávení času medzi procedúrami, ale zároveň sa hodí posilniť svoje zdravie po zime, ktorá vám určite dala zabrať.

Ak vás zlákal tento nápad, na Slovensku máte z čoho vyberať, keďže kúpeľov máme naozaj veľa. V prípade, že si chcete dopriať naozaj prvotriednu starostlivosť, zamierte do luxusných kúpeľov v Turčianskych Tepliciach.

Okrem širokospektrálnych liečivých účinkov termálnej minerálnej vody s výnimočne vysokým obsahom minerálnych látok si môžete v Turčianskych Tepliciach dopriať naozaj luxusnú starostlivosť.  Ak sa ubytujete v päťhviezdičkovom kúpeľnom hoteli Royal Palace, budete sa počas pobytu v turčianskych kúpeľoch cítiť naozaj kráľovsky.

Aké druhy procedúr môžete absolvovať v Turčianskych Tepliciach?

Keďže už sme spomenuli termálnu liečivú minerálnu vodu, začneme účinnou vodoliečbou. Tá ťaží z toho, že tunajšia voda má obsah minerálnych látok až 1 524 mg/l. Pre porovnanie, za liečivú sa považuje voda už keď má 1 000 mg/l. Turčianska termálna minerálna voda je tak v tomto ohľade nadpriemernou. Tieto minerálne látky vyživujú a stimulujú celé telo.

Obľúbenými sú aj procedúry spadajúce pod termoterapiu. Ide o rôzne teplé bahenné, parafínové a rašelinové zábaly. Tie prehrievajú tkanivá v ľudskom tele a vyživujú ich minerálnymi látkami a stopovými prvkami.

Procedúry, ktoré spadajú pod vodoliečbu, či termoterapiu sú v Turčianskych Tepliciach najvyhľadávanejšie. Samozrejme, nie sú však jedinými. Ďalej tu môžete absolvovať masáže, fyzioterapiu, elektroliečbu, plynové procedúry, dopriať si prospešné účinky sáun a taktiež vyskúšať unikátnu liečbu zlatom.

 

Zdroj obrázka:

Autor: lenetstan / Shutterstock.com