Doplnky pre vaše auto, ktoré sa vám hodia počas cesty na dovolenku

Zvyknete cestovať na dovolenku výhradne autom? V tom prípade už určite dobre viete, čo všetko sa vám môže počas jazdy hodiť. Ak ste doteraz uprednostňovali letecké dovolenky, ale tento rok plánujete skúsiť aké je to ísť na dovolenku autom, máme pre vás niekoľko tipov na doplnky pre vaše auto, ktoré sa vám môžu počas tejto cesty hodiť.

Protiprievanové deflektory pre komfort a štartovacie káble pre núdzové situácie 

Začneme protiprievanovými deflektormi. Tie sa vám hodia, keď budete chcieť aspoň na chvíľu vypnúť klimatizáciu a ísť s pootvorenými oknami. A to dokonca aj počas dažďa, keďže zabraňujú zahmlievaniu okien.

Aj keď leto sa nám väčšinou s problémami s autobatériou nespája, mať so sebou štartovacie káble nezaškodí. Možno zabudnete vypnúť svetlá, ktoré vám vybijú batériu a podobne. Štartovacie káble sú vtedy neoceniteľnou pomocou.

Gumová vanička ochráni váš kufor, strešný box pojme vaše veci a niečo aj pre váš mobil 

Skvelou vecou (nielen počas dovolenky) je aj odolná gumová vanička do kufra. Predsa len, keď pôjdete na dovolenku, budete mať určite plný kufor vecí. Gumová vanička ochráni kufor vášho auta pred mechanickým poškodením a aj pre prípad, že by sa vám v kufri niečo rozlialo. Má totižto vyvýšené okraje, ktoré zabraňujú preliatiu.

Keď už sme pri batožinovom priestore ak máte menšie auto a cestujete aj s deťmi, je dosť možné, že budete mať problém všetky veci uložiť v kufri. Pre takéto prípady sa oplatí investovať do strešných nosičov a strešného boxu, ktorý dokáže výrazným spôsobom rozšíriť prepravnú kapacitu vášho auta.

Hodiť sa vám môže aj nabíjačka a držiak na mobil. Môžete si tak nielen nabíjať mobil počas jazdy, ale zároveň ho budete môcť využiť aj ako navigáciu. Ak teda nie je navigácia súčasťou výbavy vášho automobilu alebo ste si nekúpili „externú“.

Zdroj obrázka:

Autor: Estrada Anton / Shutterstock.com