Tri krásne túry, na ktoré môžete vyraziť z Tatranskej Lomnice

Aj keď pomyselným centrom Vysokých Tatier je Štrbské Pleso, obľúbenou destináciou je aj Tatranská Lomnica. V zime je to pochopiteľné, veď každý vášnivý lyžiar si rád vyskúša adrenalínovú jazdu na na najvyššie položenej a najstrmejšej zjazdovke na Slovensku, ktorá začína v Lomnickom sedle vo výške 2190 m n.m.

Vodopády, ku ktorým nemusíte ísť len zo Starého Smokovca

Tatranská Lomnica je však atraktívna aj počas leta. Môžete odtiaľto absolvovať niekoľko z najkrajších túr v Tatrách. A aby ste nemuseli hľadať, ktoré sú to, teraz vám ich prezradíme aj so základnými informáciami.

Náš tip: Na Slovensku je tiež množstvo krásnych cyklotrás, pri ktorých využijete obľúbené krosové a trekingové bicykle na maximum. V každom lepšom hoteli existuje možnosť požičania bicyklov, takže sa nebojte, že by ste si museli bicykel voziť so sebou. Cyklotrasy sú na Slovensku starostlivo značené, a tak sa nebudete musieť báť, že zablúdite.

Najjednoduchšia z túr, ktoré spomenieme, je túra k vodopádom Studeného potoka. Áno, tieto vodopády sa väčšinou spájajú so Starým Smokovcom, ale dostanete sa k nim aj z Tatranskej Lomnice. Ide o nenáročnú poldennú túru s malým prevýšením. Občerstviť sa môžete na Rainerovej, či Bilíkovej chate, prípadne na Hrebienku. Ak sa nebudete chcieť vracať tou istou trasou, môžete od vodopádov „zbehnúť“ do Tatranskej Lesnej, z ktorej sa do Tatranskej Lomnice pohodlne dostanete električkou. Celkový čas tejto túry je niečo cez 4 hodiny.

Pešo na Skalnaté pleso? A čo takto pokračovať na Zelené pleso?

Stále poldenná, ale už stredne náročná túra je na Skalnaté pleso (hlavne výstup k plesu). Odmenou za to, že ste sa nevyviezli lanovkou, ale zvládli ste to po vlastných od miesta vášho ubytovania v Tatranskej Lomnici až po pleso, vám bude možnosť občerstvenia na Skalnatom plese. Naspäť môžete ísť rovno dole alebo si z časti trasu pozmeniť popod Malú Svišťovku. Zaberie vám necelých 6 hodín.

Alternatívou k predchádzajúcej túre je túra k Zelenému plesu cez Skalnaté pleso (obe poskytujú možnosť občerstvenia) a Sedlo pod (Veľkou) Svišťovkou. Od Zeleného plesa môžete pokračovať Dolinou Zeleného plesa a napojíte sa opäť na predchádzajúcu trasu. Túra je to stále stredne náročná, ale už celodenná, keďže na ňu budete potrebovať takmer 9 hodín.

Zdroj obrázka:

Autor: Kaca Skokanova / Shutterstock.com